Bitcoin jako metoda płatności: gdzie, jak i po co płacić w BTC?

W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszą się kryptowaluty. 

 

Coraz więcej osób decyduje się na inwestycje właśnie w takie aktywa, ponieważ oferują duże możliwości w porównaniu do zwykłych walut. 

 

Jednocześnie, ta nowość miała bardzo różne reakcje w rządach Państw świata. 

 

Jakie są zalety w płatnościach Bitcoinem, jak je dokonać, gdzie można płacić kryptowalutami oraz jak w nie zainwestować?

 

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w poniższym artykule.

 

 

Przede wszystkim bezpieczna inwestycja

 

Zdecydowanie jeżeli mamy większą ilość pieniędzy powinniśmy pamiętać o tym, aby w jakiś sposób je zainwestować. 

 

Bardzo popularną formą inwestycji w ostatnim czasie są z pewnością kryptowaluty. Coraz więcej osób decyduje się na taką formę inwestycji, ponieważ choć często jest ona obarczona pewnym ryzykiem, pozostawienie naszej gotówki na koncie na wiele długich lat wydaje się bardziej ryzykownym pomysłem

 

Leżąc w biurku pieniądze tracą wartość równą inflacji (w Polsce, 1-5% rocznie), natomiast inwestując je w rozmaite aktywa można powiększać je o 5-30% rocznie. W skali kilku lat takie inwestycje mogą kilkakrotnie pomnożyć kapitał początkowy. 

 

Przy wyższym ryzyku inwestycji, kryptowaluty jak Bitcoin, Ripple albo Litecoin mogą potencjalnie przynieść wielokrotnie wyższy zwrot z inwestycji. 

 

Dowiedz się, jak możesz zainwestować w Bitcoina

 

Zwłaszcza dobrze takie inwestycje się opłacają bez wysokiego ryzyka w przypadku, gdy kryptowaluty to tylko część portfolio tradera.

 

Dowiedz się o działaniu zleceń stop loss i take profit, które ograniczają maksymalną stratę, co jest zwłaszcza korzystne w przypadku takich zmiennych aktywów jak kryptowaluty.

 

Zdecydowanie wśród kryptowalut króluje Bitcoin i to właśnie na zakup tej kryptowaluty decyduje się coraz więcej osób, oraz który staje się coraz popularniejszym środkiem płatności. 

 

Zatem czy warto inwestować w tą kryptowalutę tylko po to, aby leżała odłogiem i czekała na lepsze czasy? 

 

Co powinniśmy zrobić, jeżeli już zdecydowaliśmy się na zainwestowanie w Bitcoina?

 

 

Coraz bardziej popularny Bitcoin

 

W tym przypadku powinniśmy pamiętać o tym, że posiadanie kryptowaluty wcale nie oznacza, że od tej pory zainwestowaliśmy pieniądze i tym samym nic nie musimy z nią robić

 

Bardzo ważne w tym przypadku jest to, aby nieustannie nią obracać. Niewiele osób ma świadomość tego, ale to właśnie kryptowaluty mogą być bardzo dobrym środkiem płatności. 

 

Przede wszystkim powinniśmy mieć świadomość tego, że jest to bardzo bezpieczny środek płatniczy

 

Dzięki temu podczas w szczególności transakcji na bardzo wysokie kwoty możemy być pewni, że nie tak łatwo zostaniemy oszukani lub też okradzeni przez internetowych hakerów z naszych oszczędności. 

 

To właśnie z tego powodu wiele osób inwestuje właśnie w tą kryptowalutę, ponieważ dzięki niej można płacić w wielu miejscach nie tylko w Polsce, ale w szczególności na świecie, zwłaszcza szybko środek płatności rozpowszechnił się w sklepach internetowych. 

 

Zatem gdzie najłatwiej jest wydać Bitcoina? 

 

Jakie popularne sklepy akceptują w ostatnim czasie właśnie tą formę płatności?

 

Gdzie można płacić Bitcoinem w Polsce?

 

Zdecydowanie na przestrzeni ostatnich lat w sklepach zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych wiele rzeczy się zmienia i tym samym aktualnie dostępne są tak różnorodne formy płatności, o których nawet nie mieliśmy pojęcia jeszcze kilka lat temu

 

Jeżeli zdecydowaliśmy się na kupno Bitcoina powinniśmy pamiętać o tym, że z powodzeniem możemy nim zapłacić w wielu sklepach, takich jak między innymi u dużych operatorów sieci komórkowych w kraju, jak i w szczególności za granicą. 

 

Według danych Coinbase na dzień 30 września 2020 roku, liczba miejsc akceptujących płatności w kryptowaluty na świecie jest równa 19845, z czego kilkaset w Polsce!

 

Wśród sklepów, które akceptują Bitcoiny albo inne kryptowaluty jako metodę płatności w Polsce są:

 

 1. Medicover,
 2. antykwariat Atticus na Krakowskim Przedmieściu,
 3. Bobby Burger,
 4. MiTo art café books,
 5. Bar dla graczy Level UP
 6. SEO Agencja DobrePromo
 7. Kawiarnia na Hoża 51 w Warszawie
 8. Outlet Xiaomi, Aleja Solidarności 60

 

Oraz wiele innych miejsc. 

 

Pełną listę z możliwością filtrowania można znaleźć na stronie Coinmap.org.

 

Podczas gdy liczba punktów stacjonarnych, akceptujących kryptowaluty rośnie powoli, w świecie online, wiele dużych graczy już od pewnego czasu akceptuje płatności w Bitcoinach. 

 

Polskie sklepy internetowe, które akceptują Bitcoin i inne kryptowaluty:

 

 1. Pyszne.pl
 2. fasttech.com
 3. kitesurfingsklep.pl
 4. naszywki.pl
 5. regeneratory.pl 
 6. Większość sklepów internetowych z produkcją CBD i nasionami konopi (dla większej anonimowości użytkowników mimo pełnej legalności biznesu)

 

Natomiast zainwestować w kryptowaluty możesz na stronie jednego z najlepszych brokerów kryptowalut.

 

 

Podsumowanie

 

Rynek kryptowalut będzie szybko rósł, ale na jego popularność i ‘akceptowalność’ wpływa duża zmienność kursu, dlatego że kryptowaluty nie posiadają centralnego organu regulującego rynek, oraz bardzo niejasne i kontrowersyjne opinie rządów o tej nowej kwestii. 

 

Trochę więcej o rynku kryptowalut w Polsce można się dowiedzieć z raportu 2018 roku na stronie gov.pl.

 

Mamy nadzieję, że ten artykuł był pomocny. 

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem platform do inwestowania w kryptowaluty!